postheadericon Cena i skuteczność lipolizy iniekcyjnej

Iniekcja jest najczęściej formą leczenia. Można nawet przyjmować w formie zastrzyków witaminę B12. Natomiast okazuje się, że igła i strzykawka z odpowiednim preparatem bywają też pomocne w pozbywaniu się tkanki tłuszczowej.

Zastrzyki które ją likwidują to lipoliza iniekcyjna. Zabieg ten powinien wykonywać lekarz, natomiast jest on bezpieczny i nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania ze strony osoby, która się mu poddaje. Podczas lipolizy iniekcyjnej aplikowana jest substancja rozpuszczająca tłuszcz. Po podaniu zastrzyku powstaje delikatny stan zapalny i obrzęk. Dzięki temu komórki tłuszczowe pękają, a tłuszcz wraz z krwią przechodzi do wątroby, gdzie jest rozkładany, a potem wydalany. Jeśli chodzi o skuteczność zastrzyków odchudzających, to po jednym zabiegu można zauważyć utratę od 2 do 4 centymetrów w miejscu, gdzie podawany był preparat. Natomiast powtarza się je nie częściej niż co 2 tygodnie. Cena zabiegu uzależniona jest od wielkości obszaru poddawanego lipolizie. Poza tym koszty mogą być inne w różnych gabinetach kosmetycznych. Natomiast za zużycie jednej ampułki płaci się średnio 200 zł, a podczas każdej wizyty w gabinecie wykorzystanych zostaje od 1 do 5 ampułek, czasem nawet więcej. Jeśli chodzi o opinie osób, które korzystały z zastrzyków likwidujących tłuszcz, to przede wszystkim zwracają uwagę na to, że właściwie nie należy traktować ich jako metody odchudzania, ale jako sposób na modelowanie sylwetki. Nie narzekają też raczej na ból, bardziej na opuchliznę utrzymującą się zwykle przez 3 dni.

Jakie obszary ciała można modelować dzięki lipolizie iniekcyjnej? Na pewno podbródek, kark, brzuch, biodra, uda, pośladki, pachy, kolana czy plecy. Dla osób, które na przykład przyjmowały podskórne zastrzyki przeciwzakrzepowe, iniekcje rozpuszczające tłuszcz nie powinny być niczym strasznym. Natomiast jeśli ktoś jednak obawia się bólu może wcześniej skorzystać z odpłatnego znieczulenia. Zanim jednak podejmie się decyzję o poddaniu się lipolizie iniekcyjnej, należy wziąć po uwagę przeciwwskazania, a należą do nich: ciążą, okres karmienia piersią, alergia, infekcje, ciężkie choroby wątroby i nerek, zaburzenia krzepliwości krwi, padaczka, duża otyłość. Jeśli chodzi z kolei o skutki uboczne tego typu zabiegów, to mogą wystąpić: krwawienie, zaburzenia krążenia krwi,  tworzenie się podskórnych grudek, nadmierna potliwość, biegunka.