postheadericon Dostawowe zastrzyki uzupełniające maź i regenerujące chrząstkę

Niektórzy decydują się na zastrzyki powodujące rozbicie tkanki tłuszczowej, inni natomiast muszą je przyjmować w celach medycznych. Tak bywa na przykład w przypadku problemów ze stawami.

Przyczyny zwyrodnienia stawów bywają różne, rozmaity może być także stopień ich zaawansowania. W związku z tym czasami wystarczające jest wykonywanie odpowiednio dobranych ćwiczeń czy stosowanie zabiegów fizykoterapeutycznych. Bywa również tak, że zażywa się preparaty powstrzymujące dalsze postępowanie zmian zwyrodnieniowych. Jednak nie uzupełniają one mazi, ani nie regenerują chrząstki stawowej. Żeby do tego doprowadzić konieczne jest przyjmowanie zastrzyków, na przykład w kolano, które zawierają kwas hialuronowy lub kolagen. Odbudowa chrząstki jest oczywiście procesem, który musi trochę potrwać, ale zwykle pierwsze efekty można zauważyć po miesiącu.

Dlaczego kwas hialuronowy jest tak skuteczny w przypadku schorzeń stawów? To po prostu naturalny ich składnik, który zawarty w mazi chroni stawy przed ścieraniem się oraz przed stanami zapalnymi. Skuteczne jest także stosowanie preparatów z kolagenem, który pełni w tkankach łącznych człowieka funkcję głównego białka. Decydując się na przyjmowanie zastrzyków z kolagenem nie trzeba obawiać się efektów ubocznych, reakcji alergicznych czy interakcji z innymi lekarstwami. Okazuje się więc, że dzięki zastosowaniu odpowiednich zastrzyków można doprowadzić do bezoperacyjnej odbudowy chrząstki stawowej, a także do uzupełnienia płynu stawowego. Oczywiście w wielu przypadkach wskazana jest jednoczesna fizjoterapia. Nie bez znaczenia jest przecież fakt czy mamy do czynienia z uszkodzeniem stawu czy z reumatyzmem.

Leczenie dolegliwości ze strony stawów może odbywać się także poprzez iniekcyjne usuwanie płynu stawowego lub przyjmowanie przeciwbólowych i przeciwzapalnych zastrzyków sterydowych. W tym drugim przypadku są to zwykle glikokortykosteroidy, które powinny zadziałać bez względu na to jaka przyczyna wywołała ból czy stan zapalny. Jednak trzeba się liczyć ze skutkami ubocznymi stosowania tego typu leków.