postheadericon Hormony w zastrzyku dla mężczyzn

W dzisiejszych czasach panowie nie muszą udowadniać swojej męskości poprzez znoszenie bólu w milczeniu. Jeśli tylko istnieje taka potrzeba przyjmują więc leki i zastrzyki przeciwbólowe. Małe tego, wielu z nich korzysta także z terapii hormonalnych.

Wraz z wiekiem u mężczyzn dochodzi do niedoborów testosteronu. Stają się oni wówczas bardziej apatyczni, osłabieni, nerwowi, brakuje im energii życiowej, spada ich popęd płciowy, cierpią na bezsenność i przybierają na wadze. Natomiast tego typu objawy mogą pojawić się również u młodych mężczyzn. Mogą wówczas przyjmować testosteron w formie domięśniowych zastrzyków, tabletek podjęzykowych lub doustnych, żeli lub podskórnych implantów. Jeśli chodzi o zastrzyki z testosteronu, to zazwyczaj podaje się Enantan lub Cypionian. Stężenie testosteronu podnosi się właściwie zaraz po iniekcji. Zastrzyki należy powtarzać przynajmniej co dwa tygodnie. Tego typu kuracja jest bezpieczna i raczej niedroga.

Natomiast okazuje się, że jedna z form testosteronu może być również stosowana w postaci zastrzyków antykoncepcyjnych dla mężczyzn. Zawierają one 200 mg odpowiedniego rodzaju hormonu i powodują wyginięcie plemników  w nasieniu. Zanik plemników jest znaczny lub całkowity. Decydując się na taki typ antykoncepcji trzeba jednak wziąć pod uwagę skutki uboczne. Należą do nich przede wszystkim zmiana biochemicznego składu krwi obwodowej oraz powiększenie gruczołu krokowego. Jednak przyjmowanie hormonalnych zastrzyków w celach antykoncepcyjnych nie powinno mieć negatywnego wpływu na życie seksualne mężczyzny, co jak wiadomo zdarza się w przypadku stosowania tego typu metody u kobiet. W ogóle pomysł zastosowania antykoncepcji właśnie u panów, zamiast u pań wydaje się dość interesujący. Obecnie mają oni do dyspozycji nie tylko prezerwatywy, ale również zastrzyki, a być może w przyszłości będą mogli stosować tabletki. Zahamowanie układu rozrodczego poprzez podanie odpowiedniej postaci i ilości testosteronu musi być jednak przeprowadzone w sposób w pełni kontrolowany, czyli dobrze przebadany. Chodzi o to, aby z jednej strony w nasieniu nie pozostało jednak zbyt wiele plemników, a z drugiej żeby nie doprowadzić do sytuacji, w której mężczyzna ma problem ze wzwodem.