postheadericon Zastrzyki przeciwbólowe i przeciwzapalne bez recepty

Kiedy ktoś ma problemy ze stawami może przyjmować dostawowe zastrzyki z kwasem hialuronowym lub iniekcje sterydowe, które działają przeciwzapalnie. Natomiast są też zastrzyki przeciwbólowe, które działają na inne dolegliwości i z pewnością pomagają szybciej niż środki doustne.

Jeśli chodzi o sterydy, to wykazują one właściwości przeciwzapalne, jednak ich przyjmowanie może powodować również określone skutki uboczne, dlatego konieczna jest tutaj kontrola lekarska. Natomiast można zastosować zastrzyki steroidowe tylko w zaawansowanym stadium choroby, a potem zmienić lek na mniej inwazyjny. Sterydy są skuteczne w w przypadku chorób reumatycznych stawów, zapalenia jelit, zapalenia wątroby, astmy, alergicznych chorób skóry, rwy kulszowej. Przykładowo w tym ostatnim przypadku można przyjmować zastrzyki z glikokortykosteroidów, które hamują stan zapalny i zmniejszają dolegliwości bólowe lub półinwazyjne zastrzyki sterydowe do kanału kręgowego, które działają nawet przez kilka miesięcy. Poza tym bywa, że lekarz zaleca także zastrzyki z witaminą B12. Na schorzenia reumatyczne działają również leki niesteroidowe, chociażby Ketonal czy Olfen. Tego rodzaju zastrzyki należy przyjmować pod kontrolą lekarza. Stosuje się je nie tylko w przypadku stanów zapalnych czy zwyrodnienia stawów, ale również w celu zmniejszenia innych rodzajów bólu, na przykład miesiączkowego. Podawane są domięśniowo lub dożylnie.

Codziennie wiele osób odczuwa ból, który jest na tyle uciążliwy, że pragną jak najszybciej się go pozbyć. Wtedy można udać się do apteki i wybrać jakiś skuteczny lek bez recepty. Każdorazowo bardzo ważne jest dokładne zapoznanie się z treścią ulotki. Z pewnością zastrzyki działają szybciej niż tabletki doustne, a poza tym nie obciążają żołądka, ale po pierwsze nie da się ich raczej kupić bez recepty, po drugie powinny być podane przez osobę znająca się na podawaniu iniekcji domięśniowych lub dożylnych. Dlatego, żeby móc stosować na Ketonal, Olfen, Dicloratio, Naklofen, Poltram w zastrzykach trzeba porozmawiać z lekarzem, bo rzeczywiście Ibuprom, Apap czy pyralgina w niektórych przypadkach są niewystarczające.